тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Київський час

Квартири подобово
без комісії
Оренда квартир без комісії
вул. Софіївська, 8

вул. Софіївська, 8 Код об’єкта: # 7709 Кількість кімнат 2 Ціна: 25000 грн переглянути


вул. Ярославів Вал, 10

вул. Ярославів Вал, 10 Код об’єкта: # 7710 Кількість кімнат 2 Ціна: 24000 грн переглянути


вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7935 Кількість кімнат 2 Ціна: 16000 грн переглянути


вул. Межигірська, 3/7

вул. Межигірська, 3/7 Код об’єкта: # 7741 Кількість кімнат 2 Ціна: 20000 грн переглянути


Офіс в Оренду
 вул. Дарвіна, 6

вул. Дарвіна, 6
Код об’єкта: # 8736
Кількість кімнат: 6

переглянути пропозицію

Багатоповерхівка з сонячними панелями, вітряками та автономним опаленням

Багатьох зацікавила новина про київську багатоповерхівку, на фасаді якої встановили сонячні панелі. Виявилося, що там не просто використовують енергію сонця, а ще й поставили вітряки на даху і переходять на автономну систему опалення.

Історія будинку

Будинок був введений в експлуатацію в 2003-2004 роках. Цей комплекс включає в себе 442 квартири і 26 нежитлових приміщень – загальна опалювальна площа більше 40 тис.м. кв.

Як розповідав Валерій Нікітченко, голова ОСББ « Оберіг на Позняках», було проведено енергоаудит, який показав, що енергоефективність будинку відповідає класу F (всього існує 7 класів енергоефективності: від A до G), оскільки під час будівництва були допущені грубі помилки, як проектні так і технологічні.

«Через це будинок почав поступово руйнуватися і, коли ми створили ОСББ, він знаходився майже в аварійному стані».

Валерій Нікітченко, голова ОСББ « Оберіг на Позняках»

Шлях до ОСББ був не швидким, рішення про створення ОСББ прийняли в 2012 році, а лише в 2015 році зайнялися управлінням будинку. ОСББ об’єднує в собі 422 квартири. До речі, тариф на обслуговування прибудинкової території складає 2 грн. 59 коп.

«Коли створили ОСББ, то не знайшлося нікого, хто б взявся за управління будинком, попросили мене рік позайматися цим питанням, поки хтось знайдеться». Але в процесі цього року виник план модернізації-реконструкції будинку, який ми реалізуємо. За три роки ми провели низку заходів пов’язаних з реконструкцією будинку, націлених на покращення не тільки якісних, але й економічних та технічних показників» - розповідає голова ОСББ Валерій Нікітченко.

Модернізацію будинку почали з очевидних речей: замінили лампи освітлення на енергоефективні, встановили теплозберігаючі вікна, замінили двері в місцях загального користування, утеплили будинок, встановили вентильований фасад всього першого поверху.

На цьому не зупинилися і задумали масштабний проект по модернізації будинку. «Ми задіяли такі унікальні речі в рамках комплексного проекту для багатоповерхового будинку, як розподілювачі, вітроелектростанція на даху, горизонтальні вітряки, сонячні панелі, концентратори, геотермальні і повітряні теплові насоси» - розповідає голова ОСББ.

Фінансування проекту

Співвласникам будинку вдалося залучити на енергоефективний проект майже 31,3 млн грн. З цієї суми людям необхідно повернути трохи більше 6,5 млн грн. протягом п’яти років за кредитною ставкою 21%.

ОСББ «Оберіг на Позняках» взяло найбільший кредит на утеплення з моменту дії програми з впровадження енергоефективних заходів в багатоповерхових будинках. Значна частина цих коштів – 24,5 млн грн – буде погашена з державного і місцевого бюджетів.

Інвестиція у розмірі понад мільйон євро в багатоповерховий житловий будинок відбулася вперше в історії України. Стартові кошти – 21,5 млн грн, надійшли з міського бюджету за програмою співфінансування «70/30%».

Другим траншем став «теплий кредит» від «Укргазбанку»: ініціатори залучили понад 9,7 млн грн на п’ять років за ставкою 21%. В перерахунку на кожну квартиру виплати складуть приблизно 300 грн/місяць, які потрібно буде виплачувати протягом 5 років.

Для реалізації проекту на замовлення КМДА було проведено тендер на «Прозоро», переможцем якого стала компанія Універсал-Буд.

Сонячні панелі на фасаді

135 панелей виробництва Longi Solar розмістили на південній стороні будинку під кутом 90 градусів, на залізний каркас, який анкерними гвинтами закріпили на стіні. Сонячна електростанція буде також встановлена і на даху будинку. Конкретні цифри по виробітку можна буде дізнатися через деякий час, коли система моніторингу, встановлена на сонячній станції, дасть свої показники.

Вітряки на даху будинку

Вітроустановки для проекту поставляла та монтувала українська компанія Altenergo. Компанія розробила, запатентувала та виготовила вітрогенератори на території України. Вертикальні вітротурбіни, які використовують в цьому проекті є хороші тим, що для їхньої роботи не потрібні потужні потоки вітру, система починає працювати при вітрі 2 м/с, також не важливий напрям вітру. ALT Energo отримала довідку від санепідемстанції про те, що їхні турбіни абсолютно безшумні, екологічно безпечні як для людей, так і для тварин (вібрації і шум не відлякують птахів та комах).

Згідно з українським законодавством для установки вітроелектростанції потужністю менше 75 кВт дозвіл не потрібен, однак для монтажу вітрогенераторів на даху необхідно обов’язково провести технічне дослідження будівельних конструкцій покрівлі. На першому етапі поставили 8 вітрогенераторів загальною потужністю 2,38 кВт (132 Вт кожний). В подальшому ОСББ також планує розширити свій вітропарк.

Електроенергію із ВДЕ не будуть продавати по зеленому тарифу. Її буде використано на власні потреби будинку.

Автономна система опалення

Будинок не відмовляється повністю від централізованого ГВП і опалення. «Будинок не відмовляється від централізованого ГВП і опалення. Воно буде залишатися і далі в робочому стані. При необхідності, якщо буде аварія або ремонт, то ми завжди зможемо відкрити вентиль міського тепла або ГВП» - повідомив глава ОСББ. В будинку встановили тепловий насос для ГВП двох секцій. Зараз на фінальній стадії роботи по монтажу автономного електричного опалення. Будинок (в пік) споживає 370 кВт, автономне опалення (в пік та виключно вночі) буде споживати 1200 кВт.

«Вперше в Україні втілюємо в життя розподілювачі тепла», сказав глава ОСББ. На кожній батареї встановлюється лічильник, який фіксує показники температури батареї та передає інформацію в єдину інформаційну систему, яка по формулі вираховує скільки тепла спожила кожна батарея. Зараз розподілювачі тепла працюють в тестовому режимі.

Для автономного ГВП встановлюють акумулятори та теплові насоси. Насоси будуть нагріватися за допомогою ВДЕ (відновлюваних джерел енергії).

Плата з мешканців за ГВП може стягуватися двома способами. Або компанія, яка буде займатися обслуговуванням та експлуатацією опалювальної системи та системи для приготування цього ГВП буде вираховувати вартість за приготування цього ГВП і роздавати її споживачам, або цим буде займатися ОСББ.

Економічна вигода проекту

Заміна вікон та дверей, утеплення всього фасаду будинку, ІТП, підвалу, труб і засувок, чистка та налаштування всієї опалювальної системи, її часткова реконструкція з установкою балансуючих клапанів та автоматики – все це призвело до зниження споживання тепла з 5440 Гкал до 2429 Гкал (за 2018 рік).

Після модернізації ОСББ планує зменшити споживання тепла до 1380 Гкал. «За розрахунками, вартість гігакалорії виробленої автономним опаленням не повинна буде перевищувати 680 грн, що вдвічі дешевше від сьогоднішньої її вартості. При цьому ГВС в будинку буде коштувати не більше 30 грн., що в три-чотири рази дешевше ніж зараз."- розповів Валерій Нікітченко.

Термін окупності проекту становить близько 10 років. Іншим ОСББ, які хочуть модернізувати свої будинки, Валерій Нікітченко радить починати з залучення енергоаудитора: «Починайте з енергоаудитора. Далі хороший енергоаудитор підготує вам програму дій».

Пропонуємо до вашої уваги елітний об’єкт: енергоефективну 4-кімнатну квартиру в центрі міста на вулиці Костельній, 6.

Оренда чотирикімнатної квартири в центрі Києва

Загальна площа квартири – 95 м2. Квартира повністю обладнана та мебльована. Є три кондиціонери та камін. В квартирі зроблено високоякісний ремонт. Визначні місця поруч: «Український дім», Європейська площа, Хрещатик, Михайлівська площа, Національна філармонія. Національний художній музей України, Майдан Незалежності, Софіївська площа, Театр ім. І. Франка, Фунікулер, ЦУМ. Ціна оренди за місяць – 44 800 грн.

Джерело: «ЭлектроВести»


Останні статті про нерухомість:
Яким буде український ринок нерухомості в 2019 році
Скільки коштує оренда квартири в центрі Києва
5 найновіших тенденцій дизайну квартири в 2019 році (фото)
8 ідей, які змінять ринок нерухомості до 2035 року
Продаж квартир: секрети та поради
7 правил дизайну будинку, які можна порушувати
8 тенденцій сучасного дизайну інтер’єру квартир (фото)
comments powered by Disqus Переглянути всі відгуки

Для власників нерухомості

Хочете вигідно здати в оренду або продати?

Заповніть форму,

або зв'яжіться з нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управління нерухомістю

Шановні Власники нерухомості та Інвестори!
Скористайтесь послугами нашої досвідченої команди з УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ.
МИ допоможемо швидко ЗДАТИ в оренду Вашу квартиру чи офіс, забезпечимо максимальний прибуток.

детальніше

Фен-шуй будинка та квартири

Консультації досвідченого спеціаліста.

teren2@ukr.net

детальніше

Дошка оголошень

Робота

Запрошуємо на роботу ріелторів з досвідом роботи і з хорошим знанням англійської мови.
info@teren.kiev.ua

Шановні ріелтори,
Якщо у Вас є «ексклюзивні»
квартири в оренду в центрі Києва, наше агентство нерухомості допоможе вигідно і швидко
здати квартиру в оренду.
Команда «Терен Плюс»

Купимо офіс в центрі Києва

100-200 м2
info@teren.kiev.ua
+380 44 284 35 61

Купимо 1-3 кімнатну квартиру в центрі

Бажано в царському будинку після реконструкції.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Орендуємо будинок у Києві

200-500 м2. Євроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 51

Орендуємо 3-4 кімнатну квартиру

У центрі Києва. Євроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
Терміново +380 44 289 39 49

Орендуємо квартиру

В центрі Києва.
150 - 200 м2, євроремонт
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 32 20

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Підписатись на розсилку Відправити