тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Киевское время

Квартиры посуточно без комиссии
Аренда квартиры без комиссии
ул. Ярославов Вал, 10

ул. Ярославов Вал, 10 Код объекта: # 7710 Количество комнат 2 Цена: 24000 грн посмотреть


ул. Прорезная, 19

ул. Прорезная, 19 Код объекта: # 7737 Количество комнат 2 Цена: 23000 грн посмотреть


ул. Дарвина, 8

ул. Дарвина, 8 Код объекта: # 7687 Количество комнат 2 Цена: 23000 грн посмотреть


ул. Софиевская, 1

ул. Софиевская, 1 Код объекта: # 7708 Количество комнат 2 Цена: 23000 грн посмотреть


Офис в Аренду
ул. Дарвина, 6

ул. Дарвина, 6
Код объекта: # 8736
Количество комнат: 6

Посмотреть предложение

Правила дарування житлової нерухомості в 2018 році

Для виконання волі дарувальника нерухомості необхідне правильне юридичне оформлення договору. Законодавство України дозволяє дарувальнику нерухомості визначати умови, на яких отримувач стане повноправним власником дарунку. Domik.ua з‘ясував, які вимоги дарувальника до обдаровуваного, можуть ускладнити виконання договору дарування.

Особливості договору дарування нерухомості

Правила здійснення договору дарування житлової нерухомості описано в статтях 717-730 в главі 55 Державного кодексу України (ДКУ).

Сторонами договору дарування можуть бути фізичні та юридичні особи, держава Україна, територіальна громада. За таким договором сторона-дарувальник передає чи зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваній стороні майно-дарунок у власність безоплатно. Договір дарування нерухомості сторони складають в письмовій формі і обов’язково завіряють в нотаріуса.

В процесі завірення нотаріус вносить запис про перехід права власності в Державний реєстр речових прав і отримує підтвердження із департаменту державної реєстрації і нотаріату Міністерства юстиції, який управляє держреєстром. Далі нотаріус видає виписку із держреєстру новому власнику в паперовій або електронній формі. З цього моменту обдаровувана сторона володіє, користується та розпоряджається отриманим майном.

Обмеження для договору дарування

В пункті 3 статті 719 ДКУ законодавці спеціально закріпили безоплатний принцип дарування. Якщо в договорі закріплено зобов’язання отримувача подарунка здійснювати будь-які дії на користь дарувальника, то такий договір вважається недійсним.

Законодавці перешкоджають волі дарувальника, якщо здійснення дарунку обтяжує права людей з обмеженою працездатністю. В пункті 2 статті 720 ДКУ введено заборону: батьки, усиновителі та опікуни не мають права дарувати майно дітей та підопічних.

В пункті 4 статті 720 ДКУ вказані умови представництва при укладанні договору дарування. Якщо дарувальник не може укласти договір, - особисто прибути до нотаріуса і надати заяву та необхідні для держреєстрації документи, - це може зробити його представник. Для представництва треба мати письмово підтверджені уповноваження. В договорі, який укладає представник, обов’язково має бути вказано ім’я дарувальника, інакше договір вважатиметься недійсним. Зобов’язання сторін по договору дарування

В статті 721 ДКУ законодавці наполягають на добросовісному відношенні дарувальника до отримувача. Якщо подарунок має недоліки, або специфічні, пов’язані з його природою загрозливі властивості, то дарувальник має повідомити про них. Якщо отримувач використовував подарунок, і при цьому, отримав збитки, то його компенсує дарувальник за власний рахунок.

Правила отримання дарунку по замовчуванню визначені в статті 722 ДКУ. Коли обдаровуваний отримує подарунок без попередньої домовленості, то подарунок вважається прийнятим, якщо від нього негайно не відмовилися.

Особа підтверджує згоду отримати подарунок, прийнявши документи або речові предмети, які зв’язують дарувальника і подароване ним майно. В цей перелік входять документи про право власності на нерухомість дарувальника, інструменти управління подарунком, такі як ключі від автомобіля тощо…

Законодавці допускають заключення договору дарування, в якому сторони визначають обов’язки для дарувальника та обдаровуваної особи. В статті 723 ДКУ вказано, що дарувальник може взяти на себе відповідальність передати подарунок в майбутньому через певний термін. Законодавці не регламентують перелік можливих умов та зобов’язань, а в якості поширених прикладів наводять повноліття отримувача подарунка або народження дітей в його сім’ї.

Оподаткування подарованої нерухомості

Оподаткування подарованої нерухомості відбувається за правилами, аналогічними для унаслідування нерухомості. Отримувачі подарунку зобов’язані вказати в декларації, про доходи за минулий рік, вартість отриманого майна для сплати податку на прибутки фізичних осіб (ПДФО).

У відповідності до положень статті 174 Податкового кодексу України (ПКУ) в редакції від 01.01.18, нульова ставка податку застосовується до отримувачів подарунку, якщо вони відносяться до першого і другого ступеня родинного зв’язку дарувальника.

До першого ступеня родинних зв’язків належать діти, чоловік/дружина, батьки. Другий ступінь родинних зв’язків формують рідні брати та сестри. А також дід та баба по материнській/батьківській лініях.

Обдаровувані родичі інших ступенів родинних зв’язків сплачують ПДФО по ставці 5% вартості подарованого майна. Якщо громадянин України отримав майно в подарунок від іноземця, ставка ПДФО складає 18%.

Обдаровувані особи, незалежно від родинних зв’язків з дарувальником, сплачують військовий збір в розмірі 1,5% вартості отриманої нерухомості. За реєстрацію договору дарування держава стягує збір у розмірі 1% вартості об’єкта. Відповідно до правил пункту 174.4 ПКУ в редакції, прийнятій по Закону України №1910-19, сума збору вираховується на основі вартості нерухомості, яка вказана в договорі. Якщо обдаровувана людина входить до групи родинних зв’язків, з правом на нульову ставку ПДФО, незалежну оцінку вартості дарованої нерухомості не проводять.

Бажаєте орендувати або купити затишну квартиру в центрі Києва? Звертайтеся до ріелторів Терен Плюс. Наші досвідчені спеціалісти допоможуть Вам підібрати найкращу квартиру за найвигіднішою ціною. Ми працюємо для Вас! Якщо у Вас виникли запитання, зателефонуйте або напишіть нам повідомлення. Наші ріелтори завжди готові Вам допомогти! Оренда квартири студіо в центрі Києва по вул. Івана Франка (м. Університет)

Джерело статті: domik.ua


Последние статьи о недвижимости:
Закон про модернізацію системи оцінювання об’єктів нерухомості
Брюс Вілліс продає квартиру на Манхеттені
Як виглядають квартири з орендною платою біля 1000$ в різних країнах світу
Українські IT-спеціалісти масово залишають Україну
Міфи і реальність про хрущовки
Розвиток нерухомості в Києві потребує більше прозорості
Яке житло користується попитом під час новорічних свят?
comments powered by Disqus Посмотреть все отзывы

Для владельцев недвижимости

Хотите выгодно сдать в аренду или продать?

Заполните форму,

или свяжитесь с нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управление недвижимостью

Уважаемые владельцы недвижимости и инвесторы!

Воспользуйтесь услугой нашей опытной команды «УПРАВЛЕНИЕ НЕДВИЖИМОСТЬЮ».

подробнее

Фэн-шуй дома и квартиры

Консультации опытного специалиста.

teren2@ukr.net

подробнее

Доска обьявлений

Работа

Приглашаем на работу риелторов с опытом работы и с хорошим знанием английского языка.
info@teren.kiev.ua

Купим 1-3-комнатную квартиру в центре

Можно без ремонта.
Желательно в царском доме после реконструкции.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Уважаемые риелторы,
Если у Вас есть «эксклюзивные» квартиры в Аренду в центре Киева, наше агентство недвижимости поможет выгодно и быстро сдать квартиру в Аренду
Команда «Терен Плюс»

Купим дом в частном секторе Киева

Дом до 500 м2.
Можно без отделки.
Участок 7-10 соток.
Недалеко от метро.
sale4@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Купим 2-3 комнатную квартиру с ремонтом

В центре Киева. Ремонт.
Средний этаж.
Можно с мебелью и техникой.
sale4@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 50

Арендуем дом в Киеве

200-500 м2. Евроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Арендуем 3-4 комнатную квартиру в центре Киева

Ремонт. Срочно
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Арендуем квартиру в центре Киева

150-250 м2, евроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Подписаться на рассылку Отправить