тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Київський час

Квартири подобово
без комісії
Оренда квартир без комісії
вул. Ярославів Вал, 10

вул. Ярославів Вал, 10 Код об’єкта: # 7710 Кількість кімнат 2 Ціна: 24000 грн переглянути


 вул. Дарвіна, 8

вул. Дарвіна, 8 Код об’єкта: # 7687 Кількість кімнат 2 Ціна: 25000 грн переглянути


вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7935 Кількість кімнат 2 Ціна: 18000 грн переглянути


вул. Саксаганського, 30Б

вул. Саксаганського, 30Б Код об’єкта: # 8557 Кількість кімнат 2 Ціна: 21000 грн переглянути


Офіс в Оренду
 вул. Дарвіна, 6

вул. Дарвіна, 6
Код об’єкта: # 8736
Кількість кімнат: 6

переглянути пропозицію

Правила дарування житлової нерухомості в 2018 році

Для виконання волі дарувальника нерухомості необхідне правильне юридичне оформлення договору. Законодавство України дозволяє дарувальнику нерухомості визначати умови, на яких отримувач стане повноправним власником дарунку. Domik.ua з‘ясував, які вимоги дарувальника до обдаровуваного, можуть ускладнити виконання договору дарування.

Особливості договору дарування нерухомості

Правила здійснення договору дарування житлової нерухомості описано в статтях 717-730 в главі 55 Державного кодексу України (ДКУ).

Сторонами договору дарування можуть бути фізичні та юридичні особи, держава Україна, територіальна громада. За таким договором сторона-дарувальник передає чи зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваній стороні майно-дарунок у власність безоплатно. Договір дарування нерухомості сторони складають в письмовій формі і обов’язково завіряють в нотаріуса.

В процесі завірення нотаріус вносить запис про перехід права власності в Державний реєстр речових прав і отримує підтвердження із департаменту державної реєстрації і нотаріату Міністерства юстиції, який управляє держреєстром. Далі нотаріус видає виписку із держреєстру новому власнику в паперовій або електронній формі. З цього моменту обдаровувана сторона володіє, користується та розпоряджається отриманим майном.

Обмеження для договору дарування

В пункті 3 статті 719 ДКУ законодавці спеціально закріпили безоплатний принцип дарування. Якщо в договорі закріплено зобов’язання отримувача подарунка здійснювати будь-які дії на користь дарувальника, то такий договір вважається недійсним.

Законодавці перешкоджають волі дарувальника, якщо здійснення дарунку обтяжує права людей з обмеженою працездатністю. В пункті 2 статті 720 ДКУ введено заборону: батьки, усиновителі та опікуни не мають права дарувати майно дітей та підопічних.

В пункті 4 статті 720 ДКУ вказані умови представництва при укладанні договору дарування. Якщо дарувальник не може укласти договір, - особисто прибути до нотаріуса і надати заяву та необхідні для держреєстрації документи, - це може зробити його представник. Для представництва треба мати письмово підтверджені уповноваження. В договорі, який укладає представник, обов’язково має бути вказано ім’я дарувальника, інакше договір вважатиметься недійсним. Зобов’язання сторін по договору дарування

В статті 721 ДКУ законодавці наполягають на добросовісному відношенні дарувальника до отримувача. Якщо подарунок має недоліки, або специфічні, пов’язані з його природою загрозливі властивості, то дарувальник має повідомити про них. Якщо отримувач використовував подарунок, і при цьому, отримав збитки, то його компенсує дарувальник за власний рахунок.

Правила отримання дарунку по замовчуванню визначені в статті 722 ДКУ. Коли обдаровуваний отримує подарунок без попередньої домовленості, то подарунок вважається прийнятим, якщо від нього негайно не відмовилися.

Особа підтверджує згоду отримати подарунок, прийнявши документи або речові предмети, які зв’язують дарувальника і подароване ним майно. В цей перелік входять документи про право власності на нерухомість дарувальника, інструменти управління подарунком, такі як ключі від автомобіля тощо…

Законодавці допускають заключення договору дарування, в якому сторони визначають обов’язки для дарувальника та обдаровуваної особи. В статті 723 ДКУ вказано, що дарувальник може взяти на себе відповідальність передати подарунок в майбутньому через певний термін. Законодавці не регламентують перелік можливих умов та зобов’язань, а в якості поширених прикладів наводять повноліття отримувача подарунка або народження дітей в його сім’ї.

Оподаткування подарованої нерухомості

Оподаткування подарованої нерухомості відбувається за правилами, аналогічними для унаслідування нерухомості. Отримувачі подарунку зобов’язані вказати в декларації, про доходи за минулий рік, вартість отриманого майна для сплати податку на прибутки фізичних осіб (ПДФО).

У відповідності до положень статті 174 Податкового кодексу України (ПКУ) в редакції від 01.01.18, нульова ставка податку застосовується до отримувачів подарунку, якщо вони відносяться до першого і другого ступеня родинного зв’язку дарувальника.

До першого ступеня родинних зв’язків належать діти, чоловік/дружина, батьки. Другий ступінь родинних зв’язків формують рідні брати та сестри. А також дід та баба по материнській/батьківській лініях.

Обдаровувані родичі інших ступенів родинних зв’язків сплачують ПДФО по ставці 5% вартості подарованого майна. Якщо громадянин України отримав майно в подарунок від іноземця, ставка ПДФО складає 18%.

Обдаровувані особи, незалежно від родинних зв’язків з дарувальником, сплачують військовий збір в розмірі 1,5% вартості отриманої нерухомості. За реєстрацію договору дарування держава стягує збір у розмірі 1% вартості об’єкта. Відповідно до правил пункту 174.4 ПКУ в редакції, прийнятій по Закону України №1910-19, сума збору вираховується на основі вартості нерухомості, яка вказана в договорі. Якщо обдаровувана людина входить до групи родинних зв’язків, з правом на нульову ставку ПДФО, незалежну оцінку вартості дарованої нерухомості не проводять.

Бажаєте орендувати або купити затишну квартиру в центрі Києва? Звертайтеся до ріелторів Терен Плюс. Наші досвідчені спеціалісти допоможуть Вам підібрати найкращу квартиру за найвигіднішою ціною. Ми працюємо для Вас! Якщо у Вас виникли запитання, зателефонуйте або напишіть нам повідомлення. Наші ріелтори завжди готові Вам допомогти! Оренда квартири студіо в центрі Києва по вул. Івана Франка (м. Університет)

Джерело статті: domik.ua


Останні статті про нерухомість:
Брюс Вілліс продає квартиру на Манхеттені
Як виглядають квартири з орендною платою біля 1000$ в різних країнах світу
Закон про модернізацію системи оцінювання об’єктів нерухомості
Українські IT-спеціалісти масово залишають Україну
Міфи і реальність про хрущовки
Розвиток нерухомості в Києві потребує більше прозорості
Яке житло в Києві користується попитом під час новорічних свят?
comments powered by Disqus Переглянути всі відгуки

Для власників нерухомості

Хочете вигідно здати в оренду або продати?

Заповніть форму,

або зв'яжіться з нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управління нерухомістю

Шановні Власники нерухомості та Інвестори!
Скористайтесь послугами нашої досвідченої команди з УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ.
МИ допоможемо швидко ЗДАТИ в оренду Вашу квартиру чи офіс, забезпечимо максимальний прибуток.

детальніше

Фен-шуй будинка та квартири

Консультації досвідченого спеціаліста.

teren2@ukr.net

детальніше

Дошка оголошень

Робота

Запрошуємо на роботу ріелторів з досвідом роботи і з хорошим знанням англійської мови.
info@teren.kiev.ua

Шановні ріелтори,
Якщо у Вас є «ексклюзивні»
квартири в оренду в центрі Києва, наше агентство нерухомості допоможе вигідно і швидко
здати квартиру в оренду.
Команда «Терен Плюс»

Купимо офіс в центрі Києва

100-200 м2
info@teren.kiev.ua
+380 44 284 35 61

Купимо 1-3 кімнатну квартиру в центрі

Бажано в царському будинку після реконструкції.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Орендуємо будинок у Києві

200-500 м2. Євроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 51

Орендуємо 3-4 кімнатну квартиру

У центрі Києва. Євроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
Терміново +380 44 289 39 49

Орендуємо квартиру

В центрі Києва.
150 - 200 м2, євроремонт
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 32 20

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Підписатись на розсилку Відправити