тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Київський час

Квартири подобово
без комісії
Оренда квартир без комісії
вул. Ярославів Вал, 10

вул. Ярославів Вал, 10 Код об’єкта: # 7710 Кількість кімнат 2 Ціна: 24000 грн переглянути


 вул. Дарвіна, 8

вул. Дарвіна, 8 Код об’єкта: # 7687 Кількість кімнат 2 Ціна: 25000 грн переглянути


вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7935 Кількість кімнат 2 Ціна: 18000 грн переглянути


вул. Саксаганського, 30Б

вул. Саксаганського, 30Б Код об’єкта: # 8557 Кількість кімнат 2 Ціна: 21000 грн переглянути


Офіс в Оренду
 вул. Дарвіна, 6

вул. Дарвіна, 6
Код об’єкта: # 8736
Кількість кімнат: 6

переглянути пропозицію

Українські IT-спеціалісти масово залишають Україну

Багато вітчизняних компаній відзначають дефіцит кваліфікованих ІТ-спеціалістів. В Україні не вистачає комп’ютерщиків. І в цьому наша країна слідує світові тренди. Дефіцит кваліфікованих ІТ-спеціалістів на міжнародному ринку праці тільки загострюється. А кращих із кращих зможуть отримати лише дуже щедрі роботодавці. Про це повідомляє UBR.

Яких фахівців не вистачає?

Якщо раніше нашій країні не вистачало лише вузькоспеціалізованих ІТ-спеціалістів, то тепер не знайти і спеціалістів по веб/діджитал девелопменту.

Є багато починаючих фахівців, які розглядають наші компанії як платформу для набуття досвіду. І після того, як вони його отримали, переходять в аутсорс в іноземну компанію або взагалі переїжджають за кордон ", - розповіла керуючий партнер агентства CF Digital Ірина Муштіна.

Розробників початкового рівня (Junior) на українському ринку вистачає (хоча і тут з толковими кадрами також є проблеми), а от ІТ-спеціалістів вищого класу не так багато. Наприклад, багато Senior-фахівців (тестувальники, продакт-менеджери) виїзджають за кордон, де їм запропонують роботу з більш високою заробітною платою та з можливістю кар’єрного зростання.

Попит на програмістів зростає

«Бізнес дедалі більше відчуває потребу в цифрових рішеннях. Таким чином, логічно, що збільшується попит на програмістів. Сьогодні не вистачає висококваліфікованих толкових розробників. Ринок диктує високі вимоги до технічної експертизи. І це стосується розробників не тільки середнього та старшого рівня, а також джунів, "- сказала HR-директор компанії Skywell, що спеціалізується на веб- і мобайл-рішеннях для бізнесу, Світлана Ященко.

Куди й чому їдуть українські ІТ-спеціалісти

За іноземною монетою їдуть і наші ІТ-стартапи - за кордоном набагато легше залучати стартові інвестиції в свій проект. І саме фінансування є більш щедрим.

"Їдуть в Німеччину, Велику Британію, США, Індію, навіть у туж саму Польщу. Проекти представляють ті ж особи, що й рік тому. Нові практично не з’являються. Їх заманюють в закордонні офіси, "сказав засновник і CEO 1991 Open Data Incubator Денис Гурський.

Як вирішується питання дефіциту персоналу?

Щоб якось перекрити дефіцит персоналу, IT-компанії активно налагоджуюють зв’язки з провідними українськими технічними вузами - КПІ, Київським Національним університетом ім.Шевченка. Кожного року спеціалізовані інститути випускають 600 тисяч комп’ютерщиків, що є 4-м показником в Європі.

Але якість навчання постійно знижується, скаржаться експерти. В Україні зараз нараховується не більше ніж 100 тисяч талановитих інженерів. І це є основним аргументом, що приваблює іноземні компанії на наш ринок (Oracle в Дніпрі, Ericsson у Львові, Samsung в Києві).

Крім того, іноземні замовники зараз звернули увагу на регіони України. Вони більш спокійно відносяться до розташування офісу і частіше втілюють в життя проекти не тільки у великих містах нашої країни (Київ, Харків, Львів, Одеса), але і в менших, де розробка в 1,5 - 2 рази дешевше.

Регіональний менеджер компанії кросовер Cinan Ата каже, що компаніям треба переглянути і свій підхід до утримання талантів у штаті, запропонувавши їм більш комфортні умови (робота за межами офісу і гнучкий графік).

IT-спеціалісти "в запасі"

Розрив між вартістю хорошого спеціаліста та бюджетом на розробку українських компаній скорочується. Це означає, що вони повинні або утримувати висококласних фахівців високими зарплатами, зменшуючи свою рентабельність або додавати до «пулу» проектів іноземний сегмент. Ще один варіант – бути задоволеним менш кваліфікованими кадрами.

Врезультаті, великим ІТ-компаніям доводиться тримати багато компетентних "фахівців" на "лаві запасних"- іноді вони чекають роботу (отримуючи заробітну платню) протягом 2-3 місяці, у той час як менеджер з продажу послуг компанії підпише всі контакти. Так як в в багатьох західноєвропейських компаніях бюрократія підвищена до абсолюту, ця ситуація є стандартною. Природно, всі витрати перекладають на клієнтів, а вартість послуг на розробку зашкалює.

"Щоб уникнути" “холостого пробігу“ "ми прийшли до бізнес-моделі консорціуму – кожна компанія являється невеликою (по штату) і вузькоспеціалізованою, а у випадку появи крупних проектів один з членів консорціуму «орендує «співробітників в інших учасників об’єднання. За рахунок цього виходить вигравати в тендерах, утримувати стабільний штат персоналу. Ми передбачаємо, що по тому ж шляху будуть змушені піти й інші учасники ринку, "- сказав член Наглядової групи Intecracy, віце-президент ІТ України Юрій Савіцький.

Бульбашки нарахування заробітної плати

Користуючись нагодою, «дефіцитні» кадри" повільно почали підвищувати розцінки. "Ринок заробітної плати перегрітий. Цінники зростають на 5-10% на рік,"- помітив Генеральний директор SBT Systems Ukraine Дмитро Овчаренко.

Подорожчання розробників без відповідного зростання їх кваліфікації робить нашу країну менш привабливою для відкриття нового бізнесу в сфері IT. А враховуючи, що розробники в Україні вже отримують заробітну плату майже як їхні колеги в Європі проблема "бульбашки нарахування заробітної плати" все більше хвилює громадськість.

"Ринок досяг тієї заробітної планки, вище за яку на Заході ще не готові платити. Розцінки можуть підіймати якщо є дуже унікальні навички, які є необхідними для запуску проекту. Але це стосується невеликої частини спеціалістів, "- сказав ІТ-експерт Віктор Валєєв.

Скільки «коштують» українські IT-спеціалісти?

Наприклад, якщо година американського IT-спеціаліста оцінюється близько в 110-130 доларів, і мексиканського – в 70-80 доларів, українські фахівці "коштують" 40-50 доларів. Це з клієнтським сервісом і бухдокументами. І не всім українським компаніям ця сума по кишені.

"Ось чому класним фахівцям будуть платити за гібридною схемою, вигадувати різні бонуси і якось тримати їх. Наші компанії часто намагаються затвердити бюджет а потім включити в нього все, що тільки можна. Саме тому наші спеціалісти виїжджають за кордон. В таких умовах, Україна ризикує залишитися без якісних послуг для забезпечення внутрішнього ринку ", - говорить Ірина Муштіна.

Брак кваліфікованих IT-спеціалістів та його наслідки

Як бачимо, ситуація що склалася в Україні, загрожує не лише розвитку української IT-галузі, а й економіки країни в цілому. Без достатнього числа IT-фахівців ми не зможемо користуватися новітніми технологіями та конкурувати у світі.

Талановитим IT-фахівцем, не обов’язково їхати за кордон. Можна працевлаштуватися у Києві, де є безліч міжнародних організацій, що потребують кваліфікованих IT-спеціалістів.

Оренда елітних апартаментів в центрі Києва по просп. Голосіївский (40-річчя Жовтня), 30Б

Якщо ви проживаєте не в Києві, але бажаєте працювати в столиці, досвідчені спеціалісти Терен Плюс допоможуть вам швидко орендувати або купити затишну квартиру за доступними цінами.


Останні статті про нерухомість:
Міфи і реальність про хрущовки
Розвиток нерухомості в Києві потребує більше прозорості
Яке житло в Києві користується попитом під час новорічних свят?
Покупка та оренда квартири в центрі Києва – реальні поради інвестора
Наскільки важливим є показник ВВП та як він впливає на "людське щастя"?
Київ зайняв друге місце в десятці найдорожчих країн світу за вартістю оренди житла
Порівняння цін на квартири від 50 до 500 тис. доларів у Києві та за кордоном
comments powered by Disqus Переглянути всі відгуки

Для власників нерухомості

Хочете вигідно здати в оренду або продати?

Заповніть форму,

або зв'яжіться з нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управління нерухомістю

Шановні Власники нерухомості та Інвестори!
Скористайтесь послугами нашої досвідченої команди з УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ.
МИ допоможемо швидко ЗДАТИ в оренду Вашу квартиру чи офіс, забезпечимо максимальний прибуток.

детальніше

Фен-шуй будинка та квартири

Консультації досвідченого спеціаліста.

teren2@ukr.net

детальніше

Дошка оголошень

Робота

Запрошуємо на роботу ріелторів з досвідом роботи і з хорошим знанням англійської мови.
info@teren.kiev.ua

Шановні ріелтори,
Якщо у Вас є «ексклюзивні»
квартири в оренду в центрі Києва, наше агентство нерухомості допоможе вигідно і швидко
здати квартиру в оренду.
Команда «Терен Плюс»

Купимо офіс в центрі Києва

100-200 м2
info@teren.kiev.ua
+380 44 284 35 61

Купимо 1-3 кімнатну квартиру в центрі

Бажано в царському будинку після реконструкції.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Орендуємо будинок у Києві

200-500 м2. Євроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 51

Орендуємо 3-4 кімнатну квартиру

У центрі Києва. Євроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
Терміново +380 44 289 39 49

Орендуємо квартиру

В центрі Києва.
150 - 200 м2, євроремонт
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 32 20

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Підписатись на розсилку Відправити