Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
09.10.2017

Тарифи на електроенергію в Україні

В лютому 2015 року набрала чинності постанова Національної комісії з державного регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, яка передбачає поетапне підвищення тарифів на електроенергію.

Тарифи на електроенергію в Україні встановлює Національна комісія з державного регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В лютому 2015 року набрала чинності постанова №220 НКРЕКП, яка передбачає поетапне підвищення оплати за використання електроенергії для населення України. Згідно з документом, вартість електроенергії зросла в середньому з 36,6 коп. в 2015 році до 90 коп. у 2017 році.

Зростання тарифів на електроенергію залежить від категорії споживачів. Отже, розрізняють вартість електроенергії для населення житлових будинків, багатодітних сімей, гуртожитків, юридичних осіб.

Тариф на електроенергію також нормується в залежності від об’єму споживання: до 100 кВт, від 100 кВт до 600 кВт, від 600 кВт. При використанні споживачем двозонного лічильника, згідно з постановою НКРЕКП, нічний тарифний коефіцієнт зменшується з 0,7 до 0,5 тарифу, що є одним із способів заощадити на оплаті за електроенергію.

Щоб полегшити життя громадян, спеціально розробили форму, за допомогою якої можна швидко вирахувати вартість використаної електроенергії.

Тарифи на комунальні послуги почали зростати з 1 квітня 2015 року, тоді ціна за 1 кВт складала до 36,6 коп. в межах норми 100 кВт. Всього передбачалося 5 етапів зростання тарифів. Остання зміна вартості електроенергії відбулася в березні 2017 року.

Тарифи на електроенергію в Україні складають:

  • 90 коп. за 1 кВт для населення в межах норми споживання до 100 кВт;
  • 168 коп. за 1 кВт за об’єм який перевищує 100 кВт в місяць;
  • Тариф для багатодітних сімей та гуртожитків – 90 коп. за 1 кВт;
  • Тариф для юридичних осіб – 168 коп. за 1 кВт.

Україна є лідером серед європейських країн по підвищенню цін на електроенергію. Відповідно до оцінки експертів, за останні роки Україна випередила всі європейські країни по швидкості зростання цін на електроенергію. Тільки в 2016 році ціна на електроенергію в Україні зросла на 56,5 %.

Звичайно, головною причиною такого різкого підвищення ціни є складна економічна ситуація в країні.

Для порівняння в Латвії тарифи на електроенергію зросли лише на 27,6%. В Норвегії тарифи зменшили на 13,9 %, в той час як вартість електроенергії в Україні в 2017 році суттєво зросла. Рекордсменом по зниженню цін на електроенергію став Кіпр (22%), а також Албанія, де вартість послуг знизилась у три рази.

Також треба відмітити, що за попередній рік загальна заборгованість українців за послуги ЖКГ, куди входить й електроенергія, зросла майже на 13 мільярдів гривень, тобто вона зросла практично вдвічі.

Це, в першу чергу, пов’язано з неплатоспроможністю населення і різким підвищенням тарифів на світло та газ в декілька разів. На даний момент борг ЖКГ складає майже 23 мільярди гривень. Якщо перевести в долари, то виявляється що тарифи на електроенергію в Україні в 2017 році нижчі ніж в більшості європейських країн. Це частково пов’язано з девальвацією валюти.

Через зростання цін на комунальні послуги, українці все більше думають про те, як можна заощадити на енергоресурсах. Є декілька способів , як платити за електроенергію менше. По-перше треба встановити двозонний лічильник, який дасть можливість зменшити вартість електроенергії, спожитої в нічний час. Таке рішення може зекономити до 30% електроенергії.

Найпростішим способом зекономити є використання енергозберігаючих ламп, освітлювальних пристроїв з датчиками руху. Заміну ламп розжарювання на енергоефективні треба робити спершу в тих місцях будинку, де людина проводить найбільше часу.

Якщо ви купили нову побутову техніку, потрібно віддати перевагу приладам з класом енергозбереження А+ або А++. Холодильники потрібно ставити подалі від вікон, газових плит, на відстані 20 см від стіни.

Для багатьох українців субсидія є найкращим способом заощадити кошти при оплаті комунальних послуг. Після того, як тарифи на електроенергію в 2017році в Україні знову зросли – за умови використання 200 к Вт в місяць, вартість даної послуги складає 268 грн.

Сьогодні кожна сім’я може оформити субсидію. На розмір субсидії впливає розмір доходів кожного з членів сім’ї. На сайті Кабміну за допомогою спеціальної програми можна розрахувати приблизний розмір субсидії.

До речі, право на оформлення субсидії мають також громадяни, які орендують житло, наприклад в центрі Києва. Якщо орендодавець та орендар уклали договір, то кожен з них має право на субсидію, якщо вона передбачена законом.

З 2015 року в Україні діє спрощена система оформлення субсидії. Споживач має лише заповнити два бланки (заяву та декларацію). А також дуже зручно оформити субсидію онлайн на сайті Міністерства соціальної політики.

Оригінальна стаття: https://www.rbc.ua/rus/lnews/tarify...

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2024

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки