тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Київський час

Квартири подобово
без комісії
Оренда квартир без комісії
вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7935 Кількість кімнат 2 Ціна: 16000 грн переглянути


вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7737 Кількість кімнат 2 Ціна: 23000 грн переглянути


вул. Ярославів Вал, 10

вул. Ярославів Вал, 10 Код об’єкта: # 7710 Кількість кімнат 2 Ціна: 24000 грн переглянути


 вул. Дарвіна, 8

вул. Дарвіна, 8 Код об’єкта: # 7687 Кількість кімнат 2 Ціна: 25000 грн переглянути


Офіс в Оренду
 вул. Дарвіна, 6

вул. Дарвіна, 6
Код об’єкта: # 8736
Кількість кімнат: 6

переглянути пропозицію

УКРАЇНСЬКИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД НЕ ПОРУШИТЬ СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПРОТИ ІНОЗЕМНОЇ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ. ТАК ЩО, МАЙТЕ НА УВАЗІ.

В багатьох бізнес-угодах між українськими та західними партнерами залучені компанії - нерезиденти в якості сторони контрактних правовідносин.

В багатьох бізнес-угодах між українськими та західними партнерами залучені компанії - нерезиденти в якості сторони контрактних правовідносин . І сектор нерухомості - не виняток, особливо якщо прийняти до уваги широке застосування в контрактах оренди офф-шорних умов, за допомогою яких регулюються питання комерційного та помайнового податків. Що стосується контрактів оренди, суперечки між орендодавцем та орендарем - не рідкість. І якщо сторони не часто порушують судове провадження один проти одного, то досить часто вони обговорюють з юристами свої шанси виграти справу в суді.

В цій статі ми б хотіли висвітити питання, з якими ми стикаємося на практиці і про які, як ми вважаємо, повинні знати ті, кому це потрібно.

На Заході є цілком нормальним, якщо однією із сторін за орендним контрактом виступає юридична особа - нерезидент. Звичайно, такі контракти оренди включають умови, що відносять спори до іноземного, напр. не-українського суду. Це не завжди виправдано, враховуючи витрати, що виникають. Залежно від правового типу справи, іноді швидше, простіше і дешевше провадити справу в українському суді. Знаючи це, багато українських юридичних осіб, включаючи західні, що працюють в Україні, роблять посилку на українські суди в арбітражних умовах контрактів або передумовлюють, що при відсутності посилки на іноземний суд, вони можуть звертатися в український суд, якщо бажають. Але є декілька пунктів, які треба взяти до уваги.

В цій статті ми б хотіли звернути вашу увагу на питання юрисдикції.

За Арбітражно-процесуальним кодексом України від 06.11.91, правові спори між юридичними особами розглядаються арбітражними судами України. Виходячи з територіальної підсудності у відповідних положеннях статті 15 Кодексу вказано:

справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними розглядаються арбітражним судом за місцезнаходженням сторони, зобов’язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, такі як: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо; справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються арбітражним судом за місцезнаходженням відповідача; справи у спорах про право власності на майно або про витребування майна з чужого незаконного володіння чи про усунення перешкод в користуванні майном розглядаються арбітражним судом Автономної Республіки Крим, арбітражними судами областей, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням майна. Вищевикладене є переліком загальних правил відносно юрисдикції українських арбітражних судів.

За статтями 1, 12-17 Арбітражно-Процесуального Кодексу України, іноземні юридичні особи є суб’єктами національного режиму розглядання ділових спорів. Тому, якщо наприклад орендар українець бажає запровадити судове розглядання спору з орендодавцем нерезидентом, буде природно, якщо він звернеться до українського арбітражного суду. Таким же чином буде діяти місцевий орендодавець, який бажає судитися з орендарем - нерезидентом.

Вищим Арбітражним Судом України видано роз’яснення № 01-6/1459 від 03.12.92, яким встановлено що справи у спорах за участю іноземних юридичних осіб віднесені до виключної підсудності Вищого Арбітражного Суду у випадках, якщо:

відповідний контракт містить арбітражні умови, що відносять спори до юрисдикції Вищого Арбітражного Суду України; існує міжнародна угода, згідно до якої відповідні спори розглядаються Вищим Арбітражним Судом України; постійне місцезнаходження відповідача в Україні і нема арбітражного застереження в контракті, арбітражної угоди між сторонами або міжнародного договору. Таким чином за вищенаведеним роз’ясненням від 03.12.92, якщо обставини відповідають одній з таких умов, можливо запровадити судочинство в Україні, але тільки у Вищому Арбітражному Суді України. Ми б хотіли звернути Вашу особливу увагу на той факт, що якщо, контракт оренди містить арбітражне застереження з посилкою на Вищий Арбітражний Суд України, останній повинен прийняти справу до провадження. На наш погляд, навіть якщо є посилка на "український суд" без уточнення "Вищий Арбітражний Суд України", в компетенції останнього буде розглядати таку справу.

Пізніше Вищий Арбітражний Суд відмінив вищенаведене роз’яснення № 01-6/1459 і видав роз’яснення № 01-6/1025 від 21.09.93, згідно до якого справи у спорах за участю іноземних юридичних осіб при відсутності міжнародних угод можуть розглядатися арбітражними судами України, але за тією умови, що примусове виконання за кордоном не гарантується.

18.11.97 Вищий Арбітражний Суд видав роз’яснення № 2-5/445 яким внесені зміни в вищенаведене роз’яснення № 01-6/1025. В цих змінах вказано, що діюче роз’яснення № 01-6/1025 треба читати таким чином: українські арбітражні суди не провадять судових справ против юридичних осіб нерезидентів, якщо інше не встановлено в міжнародних договорах України. Це означає, що українські арбітражні суди можуть запровадити судову справу проти компанії нерезидента тільки якщо існує міжнародна угода між Україною та країною, де ця іноземна компанія є резидентом і за цією міжнародною угодою український арбітражний суд являється компетентним судом за домовленістю між сторонами або з інших причин. Що мається на увазі під міжнародними угодами, так це, так звані, угоди про правову допомогу, кількість яких дуже обмежена, включаючи більшість пост-соціалістичних країн. Україна не має таких угод з розвинутими західними країнами, не кажучи вже про офф-шорні зони. Таким чином, доки немає відповідної міжнародної угоди, неможливо провадити судову справу з компанією - нерезидентом в українському арбітражному суді. Також, треба пам’ятати, що вищенаведене роз’яснення не приймає до уваги контрактне арбітражне застереження. Це значить, що український суд не прийме справу до провадження, навіть якщо контракт робить посилку на українські арбітражні суди.

08.02.96 р. Вищий Арбітражний Суд видав роз’яснення №-5/62 де підтвердив правило, що українські арбітражні суди є некомпетентними розглядати судові справи проти нерезидентів доки немає міжнародних угод про це.

Тому висновок такий, що юридична особа, українська або іноземна, не може запровадити судову справу проти іноземної юридичної особи в українському арбітражному суді. Винятком є досить обмежена кількість країн, з якими Україна має так звані угоди про правову допомогу. Цей факт треба приймати до уваги тими, хто вступає в міжнародні договірні правовідносини і, хоча для когось цей факт вигідний, а для когось не дуже, але в будь-якому випадку усі повинні знати, бо "хто попереджений той озброєний".

Якщо сторони бажають, щоб спори розглядалися в Українському суді, єдиною альтернативою є міжнародне комерційне арбітрування або Міжнародний Комерційний Арбітражний Суд або Морська Арбітражна Палата при Торговельно-промисловій Палаті України. Щоб забезпечити підсудність вищевказаним арбітражним органам, сторони повинні зробити відповідне арбітражне застереження в контракті або в окремій угоді.

Особлива відмінність перелічених арбітражних органів полягає в тому, що вони працюють згідно до процедури арбітрування, а також те, що справи стають їм підсудні за домовленістю сторін, в той час як арбітражні суди працюють як нормальні державні судові органи.

В світлі вищесказаного, ми рекомендуємо сторонам, що укладають контракти оренди в Україні приділяти спеціальну увагу пунктам юрисдикції у випадках спорів. Хоча, це відноситься до будь-яких міжнародних ділових контрактів в Україні.

© 2000 Peter Hackett and Partners (05.08.2000)


Останні статті про нерухомість:
«Пункт призначення» (17.03.2008)
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ІПОТЕКУ» НАРЕШТІ ПРИЙНЯТИЙ У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ
У ПРИВАТНИХ ЖЕКів - ЧИМАЛІ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ
ОРЕНДОВАНИЙ ОФІС: РАДО БРАЛИ - СУМНО ВІДДАВАЛИ
ПРИВАТИЗАЦІЯ ГОРИЩ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ. АНОМАЛІЇ.
ЗАКОНОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС РЕЄСТРАЦІЇ НЕРУХОМОСТІ: НОВА ЕРА НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ
comments powered by Disqus Переглянути всі відгуки

Для власників нерухомості

Хочете вигідно здати в оренду або продати?

Заповніть форму,

або зв'яжіться з нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управління нерухомістю

Шановні Власники нерухомості та Інвестори!
Скористайтесь послугами нашої досвідченої команди з УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ.
МИ допоможемо швидко ЗДАТИ в оренду Вашу квартиру чи офіс, забезпечимо максимальний прибуток.

детальніше

Фен-шуй будинка та квартири

Консультації досвідченого спеціаліста.

teren2@ukr.net

детальніше

Дошка оголошень

Робота

Запрошуємо на роботу ріелторів з досвідом роботи і з хорошим знанням англійської мови.
info@teren.kiev.ua

Шановні ріелтори,
Якщо у Вас є «ексклюзивні»
квартири в оренду в центрі Києва, наше агентство нерухомості допоможе вигідно і швидко
здати квартиру в оренду.
Команда «Терен Плюс»

Купимо офіс в центрі Києва

100-200 м2
info@teren.kiev.ua
+380 44 284 35 61

Купимо 1-3 кімнатну квартиру в центрі

Бажано в царському будинку після реконструкції.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Орендуємо будинок у Києві

200-500 м2. Євроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 51

Орендуємо 3-4 кімнатну квартиру

У центрі Києва. Євроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
Терміново +380 44 289 39 49

Орендуємо квартиру

В центрі Києва.
150 - 200 м2, євроремонт
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 32 20

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Підписатись на розсилку Відправити