Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
13.09.2011

Прогулянковим кроком. Затишні місця Киева.

Наше агентство нерухомості завжди з радістю готове запропонувати Вам квартири в подобову оренду в Києві, щоб Ви змогли насолодитися київськими краєвидами, пам’ятниками та алеями, практично не виходячи зі своєї квартири. Якщо Ви вирішите залишитися в Києві надовго, Вашій увазі ми запропонуємо квартири в довгострокову оренду в центрі Києва. Також представляємо Вашій увазі послугу Управління Нерухомістю, яка дозволить з легкістю отримувати високий стабільний дохід, не докладаючи великих зусиль.

Як добре Ви знаєте Київ?

Чи здогадуєтеся Ви про кількість таємниць, які приховує це місто? А знаєте, скільки їх існує на самих відкритих місцях? Повірте, Київ - це чарівне місто, загадки якого постійно хочеться відкривати. Завдяки інтернету у Києві залишається все менше таємниць, оскільки з мережі в оффлайні регулярно просочуються явки-паролі нових туристичних секретів. Тим не менше, навіть простудіювавши безліч блогів і склавши чіткий маршрут прогулянки, Ви цілком можете пропустити багато цікавого. Найвідоміші з них - це, мабуть, Пейзажка, Їжачок і круки. Про них багато написано, їх багато фотографували і, можна сказати, заочно внесли до списку київських так званих must see місць.

Пейзажка - це Пейзажна алея і чудовий дитячий майданчик з надзвичайними котами і героями твору «Аліса в Країні Чудес». У зв’язку з відкриттям парку сучасного українського мистецтва під назвою Kyiv Fashion Park, вважається, що туристи будуть здійснювати на Пейзажну якесь паломництво, щоб долучитися до прекрасного. Моя порада - гуляйте по Пейзажній алеї в будній день і бажано вранці до початку спеки. У цей час там мало людей, приємна атмосфера і особливо разючий контраст з "часпіковим" настроєм Великої Житомирської.

А ще пройдіться вздовж Пейзажки, роздивіться дитячий майданчик біля музичної школи. Там теж живуть милі тварини, хоча цей шматочок алеї не так відомий, як майданчик з котами.

Їжачок - це той самий Їжачок у тумані, який іде в гості до друга Ведмедика, щоб рахувати зірки, і несе йому в торбинці малинове варення. Це, напевно, найвідоміше творіння скульптора Скретуцького, адже саме воно принесло Костянтину славу, а ім’я самого творця перетворило на бренд. Їжачок живе на перехресті Рейтарської і Золотоворітської. Він рідко буває на самоті - там завжди багато туристів, охочих з ним сфотографуватися.

Ну а круки - це живі птахи, що живуть у дворику на вулиці Рейтарській. 4-річна крукиха, яка живе окремо, любить увагу і переживатиме, коли ви будете залишати подвір’я. Пара птахів, що живуть у клітці, складають шлюбний союз 28-річного Корбина і 34-річної Карлуші. Остання теж обожнює увагу, але може показувати характер, тому бережіть пальці. Якщо пощастить зустріти там товариського господаря птахів, розпитайте його про вихованців.

А як же інші міські таємниці? Розкажу про декілька не дуже розкручених і менш багатолюдних. Перша знаходиться недалеко від самої Пейзажки. Це територія Київського художнього інституту, а точніше, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. По-перше, там дуже зелено, спокійно, є лавочки. Посидіти в тиші і відсторонитися від метушливих справ у Вас гарантовано вийде. По-друге, скульптури - це роботи студентів. По-третє, там є кілька дуже милих пам’ятників. Наприклад, пам’ятник Марії Приймаченко - настільки зворушливий і ніжний, що не розчулитися просто неможливо. Геніальна українка без художньої освіти підкорила весь світ роботами в жанрі наївного мистецтва. Сам Пікассо захоплено ахав, розглядаючи її роботи, а 2009 рік ЮНЕСКО оголосила роком Марії Приймаченко. Там же Ви побачите і міні-Либідь, яку всі знають як пам’ятник засновникам Києва в парку Примакова. Маленька фігурка стоїть на задвірках художнього інституту.

Посидівши трохи на території Академії образотворчого мистецтва, прогуляйтеся вниз по вулиці Смирнова-Ласточкіна, яка тепер називається Вознесенським узвозом. Але перед цим варто подивитися на греко-католицьку Василівську церкву. Нова архітектура храму вражає польотом фантазії і формою куполів, але особливо цікаві поручні. Якщо придивитися, можна побачити фігури паломників, що прямують до церкви - гарне кування робить сходинки не такими простими.

А зовсім поряд з храмом знаходиться найстаріший київський міст. Він стоїть там з 1897 року. Правда по ньому вже давно не їздить транспорт, він тільки для пішоходів. Хоча Ви там побачите рейки. Так-так, саме рейки. Там колись ходив трамвай до спиртового заводу, гілка йшла від вулиці Артема. Рейки зняли у зв’язку зі спорудженням будинку Торгівлі на Львівській площі. Частину з них демонтували, частину закатали в асфальт разом з бруківкою. Пустивши сльозу на згадку про сумну долю київського трамвая, розглянувши у всіх деталях Василівську церкву, і відпочивши в зеленій зоні академії, вирушаємо в сторону галасливого, гучного і метушливого Подолу, щоб звідти попрямувати на одну з київських гір.

На Щекавицю можна піднятися по вулиці Олегівській. По суті це теж узвіз, але називається він все-таки вулицею, тому йдемо вгору. Нас зустрінуть кілька милих старорежимних приватних будиночків, де можна помилуватися різьбленими карнизами і старими віконницями. А трохи далі увагу найбільш спостережливих приверне сучасний будиночок, арка якого викладена дореволюційною жовтою цеглою. У минулі часи цегляні заводи ставили на партіях свої штампи. Нарахувавши більше двадцяти різних штампів і потайки доторкнувшись до історії, можна сміливо рухатися далі в пошуках інших київських таємниць.

Київська мечеть давно перестала нею бути, але все одно вражає своєю, не характерною для Києва, архітектурою. За бажанням можна зайти всередину, оцінити оздоблення храму, яке кардинально відрізняється від більш звичної для ока розкоші православних храмів. Цілком можливо, що після закінчення будівництва цього комплексу мечеть буде виглядати багатшою. За мечеттю є вихід на чудовий оглядовий майданчик. Вас вразить панорама на 270 (!) градусів. Можна завбачливо прихопити з собою ковдру і залишитися милуватися вечірнім видом на Київ.

Зроблю уточнення: перед Вами відкриється не стара частина міста. Однак повірте, коли стемніє, місто почне Вам підморгувати вогнями, і Ви оціните, наскільки гарний цей оглядовий майданчик.

Взагалі, територія Татарки, яка і починається від Щекавиці, дуже сприятлива для пізнавальних міських прогулянок. Це дуже тихий район зі старими будиночками, радянськими панельками і новобудовами, які дивним чином доповнюють одна одну.

Пам’ятайте: там достатньо виходів на гори, з яких відкривається щоразу новий вид на Київ, зокрема, на Поділ і Пласку частину (від Верхнього і Нижнього валів у бік станції метро Тараса Шевченка). Таким ось цікавим способом - не по заїждженій і галасливій вулиці Артема, а по тихих кварталах Татарки - Ви дійдете до Подільського узвозу. А якщо вас ще не полишили сили, то можна відкрити для себе Куренівку, Мостицький квартал і багато-багато іншого.

Київ залишається чудовим містом, повним секретів і просто милих моментів. Оригінальні піші маршрути - відмінна ідея для тих, хто хоче розгледіти приховану за сучасними будівлями справжню суть цього старовинного міста.

Анна Шевчук, «Ваші гроші» № 7 2011 р.

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2024

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки