Довгострокова оренда
Додати для порівняння
Швидкий зв'язок
×

Показувати ціну в UAH

Статті про нерухомість
05.09.2011

Квартира в оренду на Хрещатику. Історія вулиці. Частина 1

Вулиця Хрещатик

Центральною вулицею Києва є Хрещатик. Якщо порівнювати з віком міста, він досить молодий. У ХVIII столітті на його місці через яр, який носив назву «Хрещатий Яр», був прокладений шлях до міста Васильків. Одна з версій походження назви каже, що саме на цьому місці в 988 році відбувалося історичне Хрещення Русі. З часом основний яр з меншими природними утвореннями, які впадали в нього, став вулицями: центральною - Хрещатик і боковими - Інститутська, Лютеранська, Прорізна та інші.

Ми раді запропонувати Вам в оренду подобово, або в оренду на тривалий термін в центрі Києва, наприклад Хрещатик 15, поруч з Пасажем

Хрещатик цілком природно і зручно розташувався між Старокиївською частиною, Подолом і Печерськом, і, врешті-решт, став головною вулицею міста з солідними банківськими конторами, розкішними прибутковими будинками, театрами і сінематографами, різними торгівельними центрами, модними ресторанами та кафе. Навіть змінивши в 1923-1937 роках свою назву на «Воровського», вулиця не змінила свого провідного значення – наприкінці XIX століття тут вже ходив трамвай, а з 1935 року - тролейбус.

Не можна не навести у цьому контексті цитату з книги В. Шульгіна «Три Столиці»: «... так от Хрещатик. Як відомо, тут протікала колись річка, в гирлі якої Володимир Святий хрестив російський народ. Тому і вулиця називається Хрещатик. Зараз її охрестили вулицею «товариша Воровського». Не знаю, коли сталася ця подія: за життя цього поважного діяча, або після того, як його вбив Конраді. Справа від цього не змінюється. Але назва, беручи до уваги те, що робиться на Хрещатику, вдала: по Сеньці і шапка. (...) Сучасний Хрещатик - вулиця злодійських товаришів »...

Страшну трагедію перенесла вулиця у вересні 1941 року. Відступаючі червоноармійці замінували десятки будинків (Оперний театр, університет, Володимирський собор, цирк). Радіокеровані міни уповільненої дії чекали свого часу. Окупанти, які ввійшли до міста, готувалися втілити в життя директиву Розенберга про збереження найцінніших пам’яток світової культури в Києві. Але з цього нічого не вийшло. За тим була серія вибухів і пожеж у будинках на Прорізній та Хрещатику. Спалахнули багато будинків. Загарбники намагалися гасити грандіозну пожежу, але підпільники перекрили подачу води, вивели з ладу водокачку, перерізали шланги. Був пошкоджений колектор; паралізований водопровід. Відразу після визволення міста вирішили відбудовувати Хрещатик і зробити його більш широким і просторим. З довоєнних років вулиця мала вигляд «коридору» від 34 до 44 метрів, тому запланували будувати високі будинки, і її ширину довести до 100 метрів. На Хрещатику виросли гарні і величні будівлі, що сформували виразний ансамбль. З довоєнних років збереглося всього кілька будинків.

Квартира в оренду на Хрещатику. Історія вулиці. Частина 2
Квартира в оренду на Хрещатику. Історія вулиці. Частина 3

За матеріалами книги В. Киркевич «Моє місто - Кіевъ»

Нещодавні статті

Teren Plus 1996-2024

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policyand Terms of Service apply.

×

Швидкий зв'язок

Додатково

×

Дякую!
Ваша заявка відправлена.

Сталася помилка під час створення заявки