тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Київський час

Квартири подобово
без комісії
Оренда квартир без комісії
вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7935 Кількість кімнат 2 Ціна: 16000 грн переглянути


вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7737 Кількість кімнат 2 Ціна: 23000 грн переглянути


вул. Ярославів Вал, 10

вул. Ярославів Вал, 10 Код об’єкта: # 7710 Кількість кімнат 2 Ціна: 24000 грн переглянути


 вул. Дарвіна, 8

вул. Дарвіна, 8 Код об’єкта: # 7687 Кількість кімнат 2 Ціна: 25000 грн переглянути


Офіс в Оренду
 вул. Дарвіна, 6

вул. Дарвіна, 6
Код об’єкта: # 8736
Кількість кімнат: 6

переглянути пропозицію

«Пункт призначення» (17.03.2008)

Ділянки під забудову дорожчатимуть, доки не скасують земельний мораторій. Скільки коштує земля у регіонах

Контракти склали рейтинг областей за темпами зростання цін на землю під забудову. Земельний ринок України умовно можна поділити на три цінові сегменти. До першого належать перегріті локальні земельні ринки навколо міст-мільйонників, у районах розкручених гірськолижних курортів і на узбережжі Чорного та Азовського морів. У цих регіонах найвищі ціни передусім через високий спекулятивний попит. Вартість землі в передмісті Києва, Львова, Одеси або Севастополя більшість експертів вважають завищеною. Наприклад, середня ціна однієї сотки біля моря — $25-35 тис., на гірськолижних курортах — $15 тис., під Києвом — майже $6 тис., а за деякими напрямками сягає $70-100 тис. Прогноз зростання цін на 2008 рік для перегрітого передмістя не перевищує 50%. У короткостроковій перспективі земля тут істотно не дорожчатиме.

Середньоціновий сегмент земельного ринку — ділянки під забудову в передмістях обласних центрів без явних природних переваг (море, гори, мінеральні води тощо). Такі наділи коштують у середньому $2-4 тис. Зазвичай стабільний, але не надто високий попит на землю в передмістях Сімферополя, Полтави, Тернополя забезпечують заможні городяни. Спекулятивна складова на цих ринках відсутня, землю, як правило, купують не для перепродажу, а для себе. Прогноз подорожчання для таких соток — 50-70% до кінця року. На 50-80% збільшиться вартість землі навколо Харкова. За словами фахівців АН GEOCAPITAL, ділянки в харківському передмісті зараз активно скуповують росіяни (область межує з РФ).

Нижній ціновий сегмент — недооцінена земля по $2-2,5 тис. за сотку. Вона є найперспективнішою з погляду інвестицій. Прогноз дохідності на 2008-й — від 70% річних. Щонайменше на 100% має подорожчати цього року земля на околицях Сум і Черкас. Попит на місцеві сотки досить високий, особливо з боку киян (на сумські та черкаські землі) і донеччан (у Сумах).

Утім, є й винятки із загального правила. Наприклад, приблизно дворазове зростання цін прогнозують ріелтори Житомира, де середня вартість елітних ділянок у передмісті вже становить $5 тис. Причиною різкого подорожчання є стабільно високий попит на тутешні землі з боку киян — Житомир від столиці відділяють лише 140 км.

До окремої категорії можна віднести регіони, в яких вартість землі у 2007-му не змінювалася і, за прогнозами експертів, залишиться такою й цього року. Це Херсон і Миколаїв. Юрій Стешенко з Херсонського центру нерухомості відсутність інтересу до заміських соток пояснює великою кількістю ділянок на продаж, причому в межах міста. За його словами, інтерес до херсонського передмістя і відповідно зростання цін можливі не раніше ніж у 2010-му.

На думку експертів, призупинити зростання цін і навіть знизити їх могло б скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. У цьому випадку, вважає засновник групи компаній «Магістр Нерухомість» Маргарита Урицька, можна очікувати надлишку пропозиції, затоварення земельного ринку. В результаті попит на землю буде задоволено, з’являться передумови для зниження цін. Чинним законодавством терміни мораторію прив’язані до законопроектів «Про державний земельний кадастр» і «Про ринок землі». Тільки-но депутати проголосують за ці два документи, українські чорноземи (більш ніж 60% усього земельного фонду країни) стануть товаром. Перший із законопроектів — «Про ринок землі» — на початку березня Кабмін вніс до Верховної Ради. Однак експерти вважають, що до кінця року ці закони (особливо про держкадастр) ухвалено не буде. Відповідно і земельний мораторій продовжать ще мінімум на рік. У парламенті зараз сформувалося сильне лобі українофундистів, украй зацікавлене в нинішніх правилах гри, точніше в тому, щоб на земельному ринку їх не було. Відсутність кадастру вигідна компаніям, які за допомогою місцевої влади заробляють на зміні цільового призначення землі. Відповідно до Земельного кодексу одному власникові не може належати понад 100 га землі с/г призначення. Без реєстру неможливо відстежити сумарну площу землі, сконцентровану в одних руках за допомогою різних механізмів: довгострокової оренди, відчуження в судовому порядку тощо. «Зараз попитом переважно користуються великі ділянки землі, які дробляться на дрібні й потім продаються в кілька разів дорожче», — каже Маргарита Урицька.

Самі ж депутати зізнаються, що потрібно ще щонайменше 2 роки для підготовки необхідної документації з метою нормального функціонування земельного ринку.

Скільки коштує земля у регіонах Натисніть, щоб збільшити

Ціна питання: $1 трлн

У Київській області землі під житлову та громадську забудову займають 31,7 тис. га, дані Міністерства охорони навколишнього середовища. Це лише 1,1% території області. 90% з 31,7 тис. га — територія населених пунктів. Теоретично у вільному обігу в передмістях Києва може перебувати близько 10% ділянок з домоволодіннями — не більш ніж 3-4 тис. га. Саме стільки земель може продаватися і купуватися без ризику для інвесторів. Однак, попри продовження дії мораторію на продаж землі, призначеної для товарного с/г виробництва та особистого селянського господарства, обсяг вторинного ринку землі в області значно більший. За оцінкою генерального директора групи компаній NAI Pickard Сергія Бута, у 2002-2006 роках близько 600 тис. га земель сільгосппризначення (приблизно третина всіх сільськогосподарських угідь в області) змінили хазяїв і готові до наступного перепродажу. Сумарна вартість цих 600 тис. га у цінах вторинного ринку в січні 2008 року перещвищувала $300 млрд. А весь український ринок землі оцінюється в $1 трлн.

Олена СОЛОВЕЦЬКА. Контракты №11/17.03.2008


Останні статті про нерухомість:
comments powered by Disqus Переглянути всі відгуки

Для власників нерухомості

Хочете вигідно здати в оренду або продати?

Заповніть форму,

або зв'яжіться з нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управління нерухомістю

Шановні Власники нерухомості та Інвестори!
Скористайтесь послугами нашої досвідченої команди з УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ.
МИ допоможемо швидко ЗДАТИ в оренду Вашу квартиру чи офіс, забезпечимо максимальний прибуток.

детальніше

Фен-шуй будинка та квартири

Консультації досвідченого спеціаліста.

teren2@ukr.net

детальніше

Дошка оголошень

Робота

Запрошуємо на роботу ріелторів з досвідом роботи і з хорошим знанням англійської мови.
info@teren.kiev.ua

Шановні ріелтори,
Якщо у Вас є «ексклюзивні»
квартири в оренду в центрі Києва, наше агентство нерухомості допоможе вигідно і швидко
здати квартиру в оренду.
Команда «Терен Плюс»

Купимо офіс в центрі Києва

100-200 м2
info@teren.kiev.ua
+380 44 284 35 61

Купимо 1-3 кімнатну квартиру в центрі

Бажано в царському будинку після реконструкції.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Орендуємо будинок у Києві

200-500 м2. Євроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 51

Орендуємо 3-4 кімнатну квартиру

У центрі Києва. Євроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
Терміново +380 44 289 39 49

Орендуємо квартиру

В центрі Києва.
150 - 200 м2, євроремонт
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 32 20

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Підписатись на розсилку Відправити