тел. : +38 044 289-39-49
факс:+38 044 284-35-61
e-mail: info@teren.kiev.ua

01033, Украина, г. Киев
ул. Шота Руставели, 20б, офис #
skype: teren.plus

Київський час

Квартири подобово
без комісії
Оренда квартир без комісії
вул. Ярославів Вал, 10

вул. Ярославів Вал, 10 Код об’єкта: # 7710 Кількість кімнат 2 Ціна: 24000 грн переглянути


 вул. Дарвіна, 8

вул. Дарвіна, 8 Код об’єкта: # 7687 Кількість кімнат 2 Ціна: 25000 грн переглянути


вул. Прорізна, 19

вул. Прорізна, 19 Код об’єкта: # 7935 Кількість кімнат 2 Ціна: 18000 грн переглянути


вул. Саксаганського, 30Б

вул. Саксаганського, 30Б Код об’єкта: # 8557 Кількість кімнат 2 Ціна: 21000 грн переглянути


Офіс в Оренду
 вул. Дарвіна, 6

вул. Дарвіна, 6
Код об’єкта: # 8736
Кількість кімнат: 6

переглянути пропозицію

Квартира в оренду на Липках. Історія Липок.

В різні історичні періоди часу ця частина Києва називалася по-різному: Кловом – у XII столітті, Палацовою – в XVIII, і тільки від початку XIX століття вона отримала свою нинішню назву.

Липки, зі своїми тінистими гаями і ледве зрізаним ярами ландшафтом, вподобали аристократи для своїх маєтків і садиб. Ці будови, на жаль, не дожили до наших днів. Але і зараз, як і раніше, в цьому районі люблять оселятися високопосадовці і великі бізнесмени. Тепер це найпрестижніший куточок Києва – затишний, вишуканий, доглянутий. Доказ цим словам можна знайти в книзі відомого дослідника київської старовини М. Захарченка «Кіевъ – тепер і колись», яка була написана ще в XIX столітті. Мабуть, важко знайти більш повний опис Києва минулих століть. Ось що пише автор про Липки:

«Від Печерської височини відділена Кловським яром менша частка, яка і становить нині особливу частину міста, яка називається Палацовою частиною, або інакше - Липками. Завдяки просторості садиб, безлічі садів і взагалі чистоті повітря, ця частина міста найсприятливіша для життя в гігієнічному відношенні: тому вона і населена переважно заможними людьми, і шанується у киян аристократичного походження. Однією своєю стороною Липки упираються в Дніпро, утворюючи кілька неправильних уступів; з інших же сторін вони оточені Хрещатицьким яром або за старих часів - Перевісищем, і Кловським яром, який своєю західною стороною схиляється до долини річки Либідь, утворюючи на дні своєму струмок того ж імені, а на східній - круто спускається до Дніпра, перетинаючись з вище згаданими уступами. Місцевість ця носить назву Провалля; останнім часом тут оселилися деякі з садівників для розведення своїх шкіл, і понад те, подекуди розкидано кілька хатин. Як зі сторони Печерської, так само і зі сторони Липок в нещодавній час, завдяки вирішенню військового відомства, обидві сторони Кловського яру перетворилися на суцільні сади і городи з колишніх пустирів.

Липки зв’язуються з Печерськом трьома дорогами:

1. Одна з них іде майже по самій околиці височини над Дніпром, через Миколаївські кріпосні ворота, і є продовження з’єднаних Нікольської (нині І. Мазепи) і Московської вулиць, переходячи в Олександрівську вулицю (нині - Грушевського).

2. Інший шлях з Печерська до Липок поєднує в собі велику частину печерських вулиць і відправляється до середньої частини Липок, переходячи в Інститутську вулицю, де був у старовину Клов, звідки й походить сама назва цього спуску - Кловський.

3. І, нарешті, третя дорога проходить біля самого підніжжя Кловської височини по західній стороні Липок, переходячи в Хрещатицьку вулицю - це Ново-госпітальний узвіз.

Головні вулиці Палацової частини майже всі проходять через неї у напрямку Дніпра: Александровська, Інститутська та Аненковська, або Лютеранська. Всі інші вулиці перетинаються з названими і упираються в Олександрівську, причому головна з них - Левашовська, ще не так давно називалась Шовковичною. Пройшовши через усі Липки, Олександрівська вулиця спускається до Хрещатика і служить для поєднання Липок зі старим містом, далі ця ж вулиця по схилу Михайлівської гори переходить в Олександрівський узвіз і служить для поєднання Липок з Подолом. Остання дорога отримала свою назву від імені імператора Олександра I. Інститутська вулиця, що іменувалася перш Іванівською, таким же чином проходить через всі Липки і веде до середини Хрещатика, проти Софіївського собору. Левашовська ж вулиця трьома узвозами - Аненковським, Університетським або Круглим і Левашовським поєднує Палацову частину зі Старим містом і Новою будовою.

На Липках розташований Царський палац, де зупиняються високоповажні Гості під час відвідування Києва. Тут розташовується вища адміністрація не тільки Київської губернії, а й всього Південно-Західного краю. Серед інших установ, що знаходяться тут, заслуговують уваги: Інститут шляхетних дівчат, Жіноче духовне училище, Притулок сліпих зі школою для них і цілий ряд благодійних закладів зі школами при них. Тут також розташовані і найголовніші фінансові установи в Києві: Контора Державного банку, Київський Земельний банк і Київська біржа. Тут же знаходиться і все вище управління Київського військового округу.

Правильне розпланування заселення Липок відноситься до пізнішого часу - саме до 30-х років цього століття, до цієї ж пори тут був майже суцільний ліс, і тільки дві місцевості були заселені - Клов і в пізніший час Государевий сад з Палацом при ньому. З часу зведення в цій місцевості палацу отримала свою назву і вся ця частина міста - Палацова. Перед цим деякий час вона називалась Володимирською частиною, від колишньої тут церкви святого Володимира, перенесеної потім на нову будову. Раніше ж все це місце позначалося ім’ям одного урочища, згадуваного вже в XI столітті - Клова, яке було оточене переважно липовими деревами, звідки й походить саме ім’я - Липки, а ім’я Клова залишилося за одним лише з узвозів.

Від наддніпрянського кінця Липок і до Олександрівської вулиці весь простір зайнято майже суцільним садом, який поділяється нині на чотири частини:

1. Прилегла до фортеці частина, яка в недавній час оточена витонченою чавунною решіткою та засаджена деревами, які досягли вже, незважаючи на недавній час, значних розмірів, і дають тінь: це Палацовий парк, в глибині якого височіє чотириповерхова будівля Київської Питомою контори.

2. Наступну за тим частина становить Палацовий сад з Царським палацом на південній його стороні. Будівля палацу зроблено в смаку рококо; перед Палацом влаштований квітник, протилежна ж сторона його впирається в сад.

3. Наступну частину вищеописаної смуги становить так званий Царський, або Міський сад. Сад цей має дуже гарний вигляд, так як він розташований на хвилястій місцевості і рясніє розкішною рослинністю. З верхньої околиці саду відкривається чарівний вид на Задніпров’я, Вишгород, Поділ з Оболонню і південно-східну околицю Михайлівської гори з пам’ятником святому Володимиру. На нижній околиці Царського саду проти так званої Царської площі, утвореною зустріччю Олександрівської та Хрещатицької вулиць, розташовується Каплиця в пам’ять порятунку життя Государя Імператора Олександра Миколайовича 4 квітня 1866.

4. Нарешті, четверту частину становить власне схил Палацової частини Печерської височини, зверненої до Михайлівської гори: тут містяться так звані мінеральні води, де влаштований курзал для лікування і розважальний заклад, в якому влітку проводяться сценічні вистави і гуляння з музикою.

Наступну частина Липок становить смуга, укладена між Олександрівською вулицею і Інститутською, яка раніше тягнулася від Софіївського собору до Печерського монастиря. На розі цієї вулиці з Хрещатицькою нещодавно зведений будинок для Київської біржі. За цією будівлею круто підіймається височина, на якій серед розкішної зелені стоїть величезна чотириповерхова будівля Київського Інституту шляхетних панянок. У цьому закладі виховується до 300 дівчат різних національностей і віросповідань, як Київської, так і сусідніх губерній. Курс навчання в київському інституті семирічний.

За інститутом у напрямку до Печерська розташовується Київський Земельний банк в будинку, що колись належав Біржі. Далі, на тій же смузі, стоїть Київська контора Державного банку, що займає прекрасну двоповерхову кам’яну будівлю з флігелями, що належала колись київському дворянству. Закінчується ця смуга двома благодійними установами: Притулком для сліпих і Притулком для дітей загиблих воїнів і воїнів-калік, які побудовані біля самого Кловського узвозу. Притулок для сліпих розташовується у великому кам’яному будинку, що має при собі флігель, лазню та необхідні господарські служби. Притулок міститься також у власному будинку.

По інший бік Інститутської вулиці простягається південна частина Палацової ділянки, на якій було найдавніше поселення в цій частині міста, відоме під ім’ям Клова. Так було назване це урочище від струмка Клов, що тече через височину на захід, де він впадає в річку Либідь. Тут, над променистим струмком, в тіні густого лісу, стояв колись самотній виселок і серед нього вже на самому початку XI століття з’явилися два монастирі - Стефанич і Германич, засновані ченцями, вихідцями з Печерської обителі. Але не встигли закінчити будову Кловській церкви, як прийшли в 1096 половці і випалили Стефанич монастир. Через кілька років після цього варварського набігу будову було відновлено. Потім Кловський монастир поділяв загальну долю Києва. Наприкінці першої половини XVIII ст. ми застаємо місце, що належало Києво-Печерській лаврі, яка спорудила тут двоповерховий кам’яний палац в стилі рококо, з виступами і дугоподібним фронтоном посередині головного фасаду, створивши навколо цієї будівлі прекрасний липовий парк, маючи на меті приймати в цьому палаці осіб царюючого Будинку та іменитих осіб. У 1744 році в Кловському палаці зупинялася імператриця Єлизавета Петрівна, перебуваючи в Києві. Але потім, як відомо, для високоповажних гостей у Києві було споруджено особливий палац.

У 1770 році, коли з Туреччини була занесена виразка, яка забрала життя тисячі городян, і нікуди було подіти хворих, Кловський палац був відданий під тимчасовий госпіталь. Потім, в 80-х роках минулого століття Кловський палац з усією великою місцевістю, яка його оточувала, відійшов у відання казни. З 1811 по 1857 в цьому палаці містилася Київська Вища Гімназія, нині Перша. У тому ж 1857 році в цьому ж палаці була влаштована Київська друга виставка сільських та ремісничих творів. У наступному році палац цей сильно постраждав від пожежі. У такому стані ця будівля залишалась до 1863 року, коли після ремонту було переведено жіноче духовне училище. Одночасно з цим тут була влаштована і домова церква в ім’я Святих жінок Мироносиць замість колишньої до пожежі церкви святого Миколая.

Далі на розі Інститутської та Левашовської вулиць розташовується кам’яний двоповерховий будинок з прилеглим до нього садом, що є частиною колишнього Кловського парку. У цьому будинку проживає Київський, Волинський і Подільський генерал-губернатор.

Поруч з генерал-губернаторським будинком по Інститутській вулиці стоїть велика садиба з великим садом і дуже просторим дерев’яним одноповерховим садибою, що виходить на Катерининську (Липську) вулицю, в якому проживає Київський цивільний губернатор. Це будинок старої споруди. У 30-х роках він належав фельдмаршалу графу Сакену. З 1838 по 1843 рік тут розташовувався Київський інститут шляхетних панянок.

На західному схилі Кловської височини за колишнім палацом по схилам пагорбів, звернених на південь на початку XVII століття був посаджений шовковичний сад, в якому, за легендою, Петро I, перебуваючи в Києві в 1709 році посадив власноруч безліч шовковиць. У минулому поблизу цього саду, за легендою, існував також і виноградний сад. Від останнього з них збереглася нині лише назва однієї з вулиць на Липках; від першого ж, ім’ям якого до 1869 року називалася нинішня Левашовська вулиця Шовковичною, залишилося ще кілька дерев по ліву сторону цієї вулиці у напрямку її до Басейної на схилі височини, де нині розміщуються будівлі Міської лікарні Цесаревича Олександра ».

Бажаєте зануритися в атмосферу такого історичного району Києва, як Липки? Агенство нерухомості Терен плюс пропонує послуги подобової оренди квартири по вулиці Лютеранській 12, а також оренди квартири на тривалий термін


Останні статті про нерухомість:
Однокімнатна квартира у Києві.
Як розрахувати податок на нерухомість?
Зняти квартиру-студіо в центрі Києва
Затишна квартира в оренду
Страховий депозит при оренді квартири.
Податок на нерухомість. Українські реалії.
Квартира в оренду вул. Липська та вул. П. Орлика. Історія вулиці.
comments powered by Disqus Переглянути всі відгуки

Для власників нерухомості

Хочете вигідно здати в оренду або продати?

Заповніть форму,

або зв'яжіться з нами:
тел.: +38 (044) 289-39-49
e-mail: info@teren.kiev.ua
Skype: teren.plus

Управління нерухомістю

Шановні Власники нерухомості та Інвестори!
Скористайтесь послугами нашої досвідченої команди з УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ.
МИ допоможемо швидко ЗДАТИ в оренду Вашу квартиру чи офіс, забезпечимо максимальний прибуток.

детальніше

Фен-шуй будинка та квартири

Консультації досвідченого спеціаліста.

teren2@ukr.net

детальніше

Дошка оголошень

Робота

Запрошуємо на роботу ріелторів з досвідом роботи і з хорошим знанням англійської мови.
info@teren.kiev.ua

Шановні ріелтори,
Якщо у Вас є «ексклюзивні»
квартири в оренду в центрі Києва, наше агентство нерухомості допоможе вигідно і швидко
здати квартиру в оренду.
Команда «Терен Плюс»

Купимо офіс в центрі Києва

100-200 м2
info@teren.kiev.ua
+380 44 284 35 61

Купимо 1-3 кімнатну квартиру в центрі

Бажано в царському будинку після реконструкції.
sale@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 49

Орендуємо будинок у Києві

200-500 м2. Євроремонт.
info@teren.kiev.ua
+380 44 289 39 51

Орендуємо 3-4 кімнатну квартиру

У центрі Києва. Євроремонт.
apostolov@teren.kiev.ua
Терміново +380 44 289 39 49

Орендуємо квартиру

В центрі Києва.
150 - 200 м2, євроремонт
apostolov@teren.kiev.ua
+380 44 289 32 20

Прогноз погоды в Киеве » Украина
Підписатись на розсилку Відправити